با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کشف فسیل ۲۱۰هزار ساله جمجمه انسان در یونان :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1007
1398/04/22

کشف فسیل ۲۱۰هزار ساله جمجمه انسان در یونان

باستان‌شناسان فسیل جمجمه یک انسان بدوی را که ۲۱۰هزار سال قبل می‌زیسته، در یونان کشف کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، باستان‌شناسان موفق به کشف فسیل جمجمه یک انسان بدوی در غاری در یکی از شهر‌های یونان شده‌اند؛ یافته‌ای که درک دانشمندان از تکامل انسان را تغییر می‌دهد. این فسیل که بخشی از جمجمه یک انسان بدوی است، در غار «آپیدیما» واقع در شبه‌جزیره مانی در ساحل جنوبی یونان کشف شده است. باستان‌شناسان در حالی این جمجمه را کشف کردند که در میان صخره‌های غار قرار داشت.
تخمین اولیه از این جمجمه نشان می‌دهد، بیش از ۲۱۰هزار سال از قدمت آن می‌گذرد. در صورتی که قدمت این جمجمه تأیید شود، فصل جدیدی در تاریخ تکامل انسان‌های اولیه آغاز خواهد شد. کاترینا پارواتی، مدیر پالئوآنتروپولوژی (فسیل‌شناسی انسان) دانشگاه تیبینگن در آلمان گفت: نتایج تحقیقات اولیه ما پس از کشف این جمجمه نشان می‌دهد که پراکندگی گونه انسان خارج از آفریقا به پیش از ۲۰۰هزار سال بازمی‌گردد. ما به دنبال گونه‌هایی هستیم که متعلق به آفریقا و نتیجه خروج از این قاره نباشند؛ چراکه تعداد زیادی از جمعیت انسان‌های اولیه، آفریقا را به مقصد دیگری همچون اروپا و آسیا ترک کرده‌اند.
قدیمی‌ترین فسیل جمجمه انسان تا پیش از این در سرزمین‌های اشغالی کشف شده که متعلق به انسانی است که از آفریقا به سرزمین‌های اشغالی تغییر مکان داده بود. قدمت این جمجمه ۷۰هزار سال است.


/انتهای متن/
مشاهده : (205) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.