با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تلاش كرواسی برای توسعه گردشگری پزشكی :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1008
1398/04/22

تلاش كرواسی برای توسعه گردشگری پزشكی

شورای ملی گردشگری کرواسی اخیراً اعلام کرده با توجه به دستاوردهای مناسب اقتصادی توسعه گردشگری پزشکی در این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی تعداد گردشگران پزشکی خارجی را که وارد این کشور می‌شوند، تا ۱۵ درصد افزایش دهد. کریستین استانیچیچ، مدیر شورای ملی گردشگری کرواسی در این زمینه می‌گوید: «با توجه به آمارهایی که در اختیار داریم، امتیازات و مراکز درمانی کرواسی توانسته در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۵۰هزار گردشگر خارجی را به خود جلب کند. این عدد در سال گذشته ۳۰۰هزار نفر افزایش داشته و همان‌طور که قبلاً اشاره شد، در نظر داریم سال‌جاری این عدد را به حدود ۳۵۰هزار نفر برسانیم.» استانیچیچ در ادامه می‌افزاید: «تعداد بازدیدکنندگان خارجی از کرواسی طی سال گذشته ۱۹میلیون و 700هزار نفر بوده است که برآورد می‌کنیم ۷ درصد از آنها مستقیم به دلیل دریافت خدمات بهداشتی، درمانی و تندرستی به این کشور سفر کرده‌اند و ۸ درصد نیز برای استفاده از طبیعت کرواسی بار سفر بسته‌اند.» این مقام مسئول درباره امتیازات گردشگری پزشکی کرواسی معتقد است: «مراکز درمانی تخصصی در کنار کادر مجرب و همچنین طبیعت بسیار بکر کشور امتیازاتی هستند که سالانه می‌توانند میلیون‌ها گردشگر خارجی را از سایر نقاط جهان به خود جلب کنند.
برنامه ما این است كه با استفاده از برنامه‌های تدوین‌شده این مهم را عملی کنیم، چون امتیازات اقتصادی گسترده‌ای به دست می‌آوریم.» وی تأکید می‌کند بیشتر گردشگران خارجی که تاکنون از کرواسی و امتیازاتش دیدن کرده‌اند، از کشورهای آلمان، اسلوونی، اتریش و ایتالیا بوده‌اند، در حالی که براساس برنامه‌ جدید بازارهای هدف جدیدی برای دستیابی به سهم بالاتر از درآمدهای گردشگری به‌خصوص گردشگری پزشکی تعیین کرده‌ایم که عمدتاً در آسیا قرار دارند. در همین حال کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرواسی به‌عنوان یکی از بازوهای اجرایی در طرح یادشده اخیراً اعلام کرده است که برای اجرایی‌شدن برنامه دولت در راستای افزایش تعداد گردشگران پزشکی ورودی به این کشور بخش خصوصی نزدیک به ۵۰۰ میلیون یورو طی دو سا‌ل آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد که عمدتاً در بخش گردشگری تندرستی و پزشکی خواهد بود. آنا کلاریچ، یکی از اعضای این کمیسیون می‌گوید: «بررسی‌هایی که انجام دادیم، مشخص کرده هر یک از گردشگران پزشکی که وارد خاک کرواسی می‌شوند، نسبت به گردشگران عمومي ‌۱۳ روز اقامت دارند و طی اقامت خود تقریباً ۳۰ درصد بیشتر از آنها هزینه می‌کنند که این امتیازی بزرگ برای دستیابی به درآمدهای بیشتر در اقتصاد از این طریق است.» کلاریچ همچنین تأکید می‌کند اکنون درآمد کرواسی از بخش گردشگری پزشکی تقریباً ۳۰۰میلیون دلار به‌صورت سالانه است. به این ترتیب ۶۰میلیون تنها از طریق چشمه‌های آبگرم حاصل شده و ۲۴۰میلیون دلار باقی‌مانده مربوط به خدمات ارائه‌شده در کلینیک‌های تخصصی دندان‌پزشکی و جراحی‌های زیبایی کرواسی است.
این عضو کميسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرواسی معتقد است سرمایه‌گذاری در گردشگری پزشکی کرواسی با در نظر گرفتن امتیازات طبیعی و تخصصی حاضر می‌تواند ارزش افزوده مناسبی برای اقتصاد کشور ایجاد کند، به‌خصوص زمانی که رقابت گسترده‌ای در این زمینه در سراسر جهان شکل گرفته و همه در تلاش هستند با داشته‌های خود سهم بیشتری از این طریق داشته باشند.

/انتهای متن/
مشاهده : (182) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.