با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چاپ نخستین قرآن مالایی با الهام‌گرفتن از هنر ایرانی :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1009
1398/04/22

چاپ نخستین قرآن مالایی با الهام‌گرفتن از هنر ایرانی

رئیس بزرگ‌ترین مؤسسه چاپ و نشر قرآن مالزی اعلام کرد: نخستین قرآن چاپ داخل مالزی با الهام‌گرفتن از طرح‌های اصیل ایرانی منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ‌«عبداللطیف میرآسا» گفت: این قرآن با هنر نگارش و تذهیب ایران و تلفیقی از رنگ، فرهنگ بومی و استوایی قوم مالایی به مدت 5 سال طراحی، نگاشته و منتشر شده است. وی افزود: طي سی سال تلاش مستمر موفق شدیم بزرگ‌ترین مؤسسه غیردولتی چاپ و نشر قرآن را در مالزی تأسیس کنیم و در ساخت این مؤسسه از معماری ایرانی- اسلامی استفاده شده است.
میرآسا گفت: ما در این مرکز علاوه‌بر چاپ قرآن بومی مالزی که با استفاده از خط جاوی و تذهیب ایرانی به سبک و سیاق مالایی طراحی شده است، قرآن را به 8 زبان رایج در جنوب‌شرق آسیا با به‌کارگیری نشان‌ها و رنگ‌های خاص کشور‌های هدف، طراحی و منتشر می‌کنیم. وي همچنین از برگزاری کارگاه‌های آموزش خوشنویسی و تذهیب و صفحه‌نگاری قرآن کریم در این مؤسسه خبر داد و تأکید کرد: پس از سی سال کار تخصصی در زمینه خطاطی، تصویرگری، صفحه‌بندی و تذهیب، امروز موفق شدیم قرآنی با هنر بومی خود که متمایز از قرآن ایران، عربستان، ترکیه و مراکش است، چاپ کنیم.
رئیس بزرگ‌ترین مؤسسه چاپ و نشر قرآن مالزی همچنین از نگهداری و بهره‌برداری چندین جلد قرآن نفیس که از جمهوری اسلامی ایران هدیه گرفته است، خبر داد. عبداللطیف میرآسا گفت: این مؤسسه، بزرگ‌ترین مرکز چاپ و نشر قرآن کریم در منطقه جنوب‌شرق آسیاست که با دریافت سفارش برای کل این منطقه و حتی برخی از کشور‌های عربی، قرآن چاپ می‌کند..


/انتهای متن/
مشاهده : (181) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.