با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
كرمانشاه فقط بيستون و طاق بستان نيست! :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1026
1398/04/22

كرمانشاه فقط بيستون و طاق بستان نيست!

تماشاي ناب‌ترين چشم‌اندازها در سرزمین «سنگ و آب»
این روزها به‌رغم گرم‌شدن هوا همچنان طبیعت خنک و دل‌چسب منطقه ناب‌ترین چشم‌اندازهای طبیعی ایران‌زمین را در کرمانشاه، نگین گردشگری غرب ایران مقابل چشم گردشگران قرار داده است.
اینجا دیار رازها و رمزهاست و سرزمین «سنگ و آب» لقبش داده‌اند؛ کرمانشاهی که شکوه پادشاهان ایرانی بر جبینش حک ‌شده و مجموعه‌اي از آثار تاریخی دوره‌های مختلف را در سینه دارد.
ناب‌ترین چشم‌اندازهای طبیعی را در گوشه‌گوشه این سرزمین زیبا و چهارفصل می‌توان دید. کرمانشاه برخلاف تصوری که از آن در اذهان شما وجود دارد، فقط بیستون و طاق‌بستان نیست؛ جای‌جای این استان مرزی پر از جاذبه‌های گردشگری طبیعی از سراب‌ها و تالاب‌ها تا دره‌های عمیق زیبا و کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده است. از گردشگری نجوم تا گردشگری ورزشی، همه و همه را می‌توانید در اين استان تجربه کنید و از این تجربه لذت ببرید.

گذری بر آبشار طبقه‌ای صندوقچه
آبشاری بسیار زیبا که در زبان محلی با نام «سنیوقه» از آن یاد می‌کنند و در حوالی روستای شیخه شهرستان اسلام‌آباد غرب قرار گرفته، یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری این شهرستان است که مغفول مانده و به آن توجهی نشده است.
آبی که از دل صخره‌های بلند سرازیر می‌شود و بر تخته‌سنگی مي‌ريزد و به‌ مرور زمان به شکل کاسه گردی درآمده، بعد از ریختن به داخل این کاسه به کاسه بعد مي‌ريزد و به پایین صخره هدایت می‌شود كه اين امر یک آبشار چندطبقه و در نوع خود کم‌نظیر را ایجاد کرده است.
کنار این آبشار گیاهان وحشی روییده که با هیزم‌های اطراف دهانه ایجادشده این دره که ۱۰ تا ۱۵ متر است، می‌توان با آنها یک چای معطر فوق‌العاده خوش‌طعم دم کرد؛ منظره زیبای این منطقه را در کنار شرشر آبشار و نسیم خنکی که می‌وزد، هیچ‌جایی نمی‌توانید پیدا کنید.

پرواز روح را در روستای تنبور ایران تجربه کنید!
«فَش» یکی از روستاهای جذاب شهرستان کنگاور است که به مرکز تنبور ایران شهرت دارد. صدای ساخت ساز تنبور در کارگاه‌های این روستا که اهالی آن بيشتر به این شغل مشغول‌اند و نوای زیبای این ساز که گاه‌گداری در روستا می‌پیچد، نوازشگر روح خسته از دنیای ماشینی است.
اگر دنبال آرامش هستید و اهل موسیقی، پیشنهاد می‌کنیم سری به این روستا بزنید. مردمان روستاي «فش» مهمان‌نوازان خونگرمي ‌هستند که با ساز و آواز از شما پذیرایی می‌کنند و ساعاتی را می‌توانید به دور از سروصدا و همهمه شهر در اینجا آرامش گمشده‌تان را دوباره پیدا کنید.
اینجا جایی است که می‌توانست برای گردشگران مسلمان هم جذابیت داشته باشد، ولی متأسفانه ناشناخته مانده است. مردمان این روستا با سردادن اشعار حماسی کربلا و چنگ‌زدن بر سازشان اشک‌هایشان جاری می‌شود.

دره اژدها و قلعه پر رمز و راز یزدگرد
شاید نام ریجاب را شنیده باشید، اما از جاذبه‌های بی‌نظیر این منطقه تفریحی، گردشگري و تاریخی اطلاع چندانی نداشته باشید. با سفر به ریجاب می‌توانید جذابیت‌های طبیعت را در آنجا ببینید؛ از دره اژدها تا قلعه پررمز و راز یزدگرد، از روستای ژالگه تا طاق گرا. یکی از بهترین و زیباترین چشم‌اندازهای دنیا را می‌توانید از بالادست روستای ژالگه ببینید؛ دره‌ای عمیق که در طول تاریخ محل امنی برای حکومت‌های ایرانی ازجمله هخامنشیان و ساسانیان بوده و در روزهای آفتابی بدون چشم مسلح تا مندلی (مرز ایران و عراق) را می‌توان دید. در این منطقه قلعه پر رمز و راز یزدگرد قرار دارد که از پایین وقتی به آن نگاه کنید، می‌توانید آن را ببینید، اما از تپه که بالا می‌روید، محو می‌شود و اثری از آن نیست! خلاصه اگر سفرهای هیجانی را بیشتر می‌پسندید، پیشنهاد ما به شما این است که حتماً از منطقه ریژاو (ریجاب) و جاذبه‌های آن دیدن کنید.

قلعه سرماج و آبگرم هرسین
در بقایای یک قلعه بزرگ از حکومت‌های قدیمي‌ در شهرستان هرسین و روستای سرماج می‌توان تاریخ را ورق زد؛ علاقه‌مندان به تاریخ این مرز و بوم می‌توانند در سفر خود به کرمانشاه از این منطقه بازدید کنند و در کنار آن از دیدن چشم‌اندازهای زیبای آن هم لذت ببرند. در هرسین اما چشمه آبگرمي ‌قرار گرفته که هیچ‌گاه معرفی نشده و به آن به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری نپرداخته‌اند. همین چشمه‌های آبگرم سالانه هزاران گردشگر را راهی شهرهایی همچون سرعین می‌کند ولی کرمانشاه نتوانسته از این ظرفیت خدادادی استفاده کند. شاید اغراق هم نباشد اگر بگوییم زیباترین دره‌های آبگرم کشور همین‌جاست و دره‌هایی به این زیبایی را هیچ‌کجا نمی‌توان دید.

رمز و رازهای این 3 آتشکده‌
«شیان»، «میل‌میله‌گه» و «پلنگرد» سه آتشکده مرموزی هستند که در حوالی اسلام‌آباد غرب قرار گرفته‌اند، در امتداد راه ابریشم به هم وصل شده‌اند و راز و رمزی با جهات ستارگان آسمان دارند.
آتشکده‌هایی که زمانی محل پرستش الهه‌های مختلف بودند، امروز در دل تاریخ مدفون شده‌اند و چیز زیادی از آنها باقی نمانده است اما هنوز هم بسیاری از علاقه‌مندان برای دیدن بقایای آن به این منطقه سفر می‌کنند.

/انتهای متن/
مشاهده : (211) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.