با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خوشمزه‌ترین خیابان جنوب ایران :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1036
1398/04/22

خوشمزه‌ترین خیابان جنوب ایران

محله لشکرآباد اهواز خوشمزه‌ترین خیابان جنوب ایران است. بهترین فلافل‌های جهان، این غذای ساده اما محبوب را می‌توانید در همين محله نوش‌جان کنید و مزه آن را تا ابد به خاطرتان بسپارید. به محله لشکرآباد، بازار فلافل‌فروش‌ها هم می‌گویند. اين محله در ساحل غربی رود کارون قرار دارد و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری خوزستان به‌شمار می‌رود. حالا لطفاً یک موسیقی بندری برای خودتان پخش کنید. با ما همراه باشید تا سفری جذاب به خوزستان و بازار فلافل‌فروش‌های آن داشته باشیم.
■ در محله لشکرآباد چه خبر است؟
بازار فلافل‌فروش‌های اهواز مهم‌ترین مرکز «گردشگری غذا» در جنوب ایران به‌شمار می‌رود. بومیان این محدوده از عرب‌های خوزستان هستند و خوشمزه‌ترین فلافل‌های دنیا را درست می‌کنند. بوی خوش فلافل سرخ‌شده در روغن و سس‌های پرادویه این محله چیزی نیست که هرگز از خاطر شما
فراموش شود.
محله لشکرآباد جایی نیست که بتوانید در سفرتان به خوزستان از بازدید آن صرف‌نظر کنید. اگر خدای‌نکرده چنین کاری کنید، تا همیشه حسرتش روی دلتان می‌ماند. نشستن روی صندلی‌های ساده فلافل‌فروشی‌های این منطقه، گوش‌دادن به موسیقی بندری و تماشاکردن مردم محلی با لباس‌های سنتی در حاشیه رود کارون، تجربه منحصربه‌فردی برای شما خواهد بود.
■ چرا باید به محله لشکرآباد سفر کنیم؟
تجربه‌کردن ذائقه غذایی جایی که به آن سفر می‌کنیم، یکی از ارزشمندترین اتفاقات سفر است. اصلاً سفر می‌کنیم تا با غذاهای سنتی شهرها و کشورهای دیگر آشنا شویم. در این صورت دیدن زیبایی‌ها و مکان‌های دیدنی جایی که به آن سفر کرده‌ایم، بیشتر لذت‎بخش می‌شود. برای همین لازم است بازدید از بازار فلافل‌فروش‌های اهواز را نیز در برنامه سفرمان بگنجانیم؛ هم فال است و هم تماشا. حالا اگر بدانید همین جاذبه گردشگری، محله لشکرآباد را از نظر اجتماعی و اقتصادی تکان داده و تأثیر مثبتی روی آن گذاشته است، دیگر برای بازدید از آن درنگ نمی‌کنید. بومیان منطقه می‌گویند، به لطف استقبال گردشگران از این منطقه، خانه‌های محله افزایش قیمت پیدا کرده‌اند و حالا میلیاردی شده‌اند.
■ نکات مهم در بازدید از محله لشکرآباد
غذاهای جنوبی تند هستند. اگر به فلفل و ادویه حساسیت دارید، به فروشنده اطلاع دهید تا برای شما سس بدون فلفل بریزد. همچنین در نظر داشته باشید که انواع دیگری از غذاهای سنتی جنوبی را می‌توانید در این بازار تجربه کنید. به جز فلافل، خوشمزه‌های دیگری مانند سمبوسه، کوپه و بامیه را هم می‌توانید سفارش دهید. وسط میدان محله لشکرآباد، مجسمه‌ای از ظروف قهوه‌خوری عربی قرار داده‌اند. اگر دیدید جایی قهوه عربی می‌فروشند، حتی یک ثانیه هم برای سفارش‌دادن آن تردید به خودتان راه ندهید. مراسم قهوه‌خوری عربی یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های گردشگری در خوزستان است.

/انتهای متن/
مشاهده : (194) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.