با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چگونه بعد از مسافرت طولاني ظاهری خوب داشته باشیم؟ :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1039
1398/04/22

چگونه بعد از مسافرت طولاني ظاهری خوب داشته باشیم؟

هنگامي‌ که در اتومبیل، اتوبوس یا قطار به مدت طولانی می‌نشینید، زمان پیاده‌شدن خستگی و آشفتگی ظاهر در چهره‌ شما موج می‌زند. با این حال همیشه خواهان این هستیم که خوب به نظر برسیم. این چگونه ممکن است؟
■ از استرس و اضطراب اضافه دوری کنید: داشتن استرس امری طبیعی است، اما اگر تمامي‌ کار‌ها را طبق برنامه انجام دهید و قبل از ترک خانه نیز باز تمامي‌ موارد را بررسي کنید، از ایجاد استرس اضافی جلوگیری می‌کنید. برای آماده‌سازی خود و وسایل و همچنین رفتن به فرودگاه یا ترمینال زمان کافی اختصاص دهید.
■ خوب و به‌ اندازه کافی بخوابید: داشتن خواب کافی قبل از سفر جزو مواردی است که باید به آن زیاد توجه شود.
■ برای سفر لباس‌های شیک و راحت انتخاب کنید: لباسی به تن کنید که در آن راحت باشید و در عین حال شیک‌بودن خود را حفظ کنید، زیرا طرز لباس‌پوشیدن نشان شخصیت انسان است. هم زنان و هم مردان باید لباسی به تن کنند که به اندازه کافی آزاد باشد. از پوشیدن لباس تنگ بپرهیزید.
■ از پوست خود مراقبت کنید: در طول سفر مطمئناً با تغییرات آب‌وهوایی روبه‌رو خواهید شد. برای اینکه پوستتان خشک نشود، مرتب از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید. اگر آب‌وهوای مقصد گرم است، استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.
■ خوشبو باشید: خوشبوبودن همیشه جزء واجبات است. چه در طول سفر و چه در زندگی روزمره، استفاده از عطر را فراموش نکنید. البته مقدار و بوی آن نباید طوری باشد که در جایی کوچک مثل کابین هواپیما، اطرافیانتان را آزار دهد. در طول سفر رعایت نکات بهداشتی را نیز فراموش نکنید و زود به زود استحمام کنید.
■ به موهایتان اهمیت بدهید: مو‌های خود را در راحت‌ترین حالت ممکن آرایش کنید. اگر مو‌های بلندی دارید، از بستن آنها به شکل دم‌اسبی خودداری کنید، زیرا کشیدگی مو‌ها در ساعات طولانی شما را اذیت می‌کند. مو‌ها را به‌آرامي ‌از پایین ببندید.
■ پوست خود را با آرایش زیاد اذیت نکنید: از آرایش زیاد پوست در طول راه سفر خودداری کنید، زیرا ماندن آرایش بر روی پوست در ساعت‌های طولانی باعث آسیب‌رساندن به آن می‌شود.
■ خوابتان را مدیریت کنید: اگر برایتان امکان‌پذیر است، در راه بخوابید. از خوردن قهوه قبل از سفر بپرهیزید. می‌توانید با استفاده از چشم‌بند نیز شرایط مناسبی برای خوابیدن خود فراهم کنید. این کار باعث می‌شود خستگی راه بر شما غالب نشود.
■ مراقب سلامتی خودتان باشید: تغذیه سالم در طول سفر را فراموش نکنید. با هر وسیله‌ای که به سفر می‌روید، می‌توانید بسته‌ کوچک غذایی شامل میوه، سالاد، تنقلات و یک ساندویچ کوچک را همراه داشته باشید.
■ اهمیت لبخند را فراموش نکنید: لبخندزدن را فراموش نکنید، لبخند راهی برای ارتباط برقرارکردن با اطرافیان است.

/انتهای متن/
مشاهده : (178) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.