با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شرایط سفر به منطقه آزاد چابهار در تعطیلات نوروز اعلام شد :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1397
1399/12/05

شرایط سفر به منطقه آزاد چابهار در تعطیلات نوروز اعلام شد

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طی آخرین دستورات در ستاد کرونا مصوب شد که پلاک‌های غیربومی ‌به چابهار نیایند و این اقدام الان جاری است. هتل‌ها نیز باید گواهی رزرو و گواهی سلامت داشته باشند. طی سیاست‌هایی که اکنون داریم، هوشمندسازی سفر یا سفر ایمن را در دستور کار قرار داده‌ایم تا در ایام نوروز مشکلی برای گردشگران پیش نیاید.
منطقه آزاد چابهار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی نادر و منحصربه‌فردی دارد که موجب می‌شود تا هر سال نوروز گردشگران زیادی برای دیدن زیبایی‌های بی‌نظیرش به آنجا سفر کنند. طبیعت‌گردی، گردشگری غذا، گردشگری موسیقی و دیگر انواع آن در روزهای عید جاذبه‌های زیادی برای گردشگران رقم می‌زنند. حتی در تعطیلات بهمن‌ماه نیز افراد بسیاری به چابهار سفر کردند. با این حال اکنون به دلیل برنامه‌ریزی‌های کرونایی ستاد ملی کرونا برخی محدودیت‌ها در چابهار جاری است.
عدنان حسینی، مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار درباره سیاست‌های منطقه آزاد چابهار درخصوص گردشگری ایام نوروز اظهار داشت: همه اقدامات سازمان منطقه آزاد چابهار در حوزه گردشگری نوروز منوط به تصمیم‌گیری‌های ستاد ملی کروناست و با توجه به شرایطی که در چابهار حاکم است، ستاد کرونای شهرستان هم تصمیماتی خواهد گرفت.
او ادامه داد: طی تعطیلات دو هفته اخیر مسافران زیادی به چابهار آمدند. با توجه به اعلامی ‌که ستاد ملی کرونا انجام داد و تبلیغاتی مبنی‌بر وضعیت آبی کرونایی در برخی شهر‌ها انجام شد، مسافرت‌ها شکل گرفت و چابهار با توجه به وضعیت آبی که به لحاظ کرونا داشت، خیلی از مسافران به آن رجوع کردند.
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: طبق آماری که از بیمارستان‌ها گرفتم، وضعیت چندان مناسب نیست. بر این اساس، ما در جلسه اخیر ستاد دائمی‌ خدمات سفر هم مبنا را ملزومات ستاد ملی کرونا گذاشتیم و محدودیت‌هایی نیز در بازار‌ها و ساعات کاری مجتمع‌های تجاری ایجاد کردیم. قرار بر این شد که مجتمع‌های تجاری چابهار از ۸ شب به بعد تعطیل باشند و هیچ خدماتی ارائه نکنند. وی افزود: طی آخرین دستورات در ستاد کرونا مصوب شد که پلاک‌های غیربومی ‌به چابهار نیایند و این اقدام الان جاری است. هتل‌ها نیز باید گواهی رزرو و گواهی سلامت داشته باشند و این مسئله نیز با دقت بررسی می‌شود. طی سیاست‌هایی که اکنون داریم، هوشمندسازی سفر یا سفر ایمن را در دستور کار قرار داده‌ایم تا در ایام نوروز مشکلی برای گردشگران پیش نیاید. حسینی با تأکید بر اینکه ما اجرای مراسم و رویداد‌هایی را که در نوروز‌های گذشته برگزار کردیم، لغو کرده‌ایم، گفت: هدف از این تصمیم این بود که تجمعی شکل نگیرد. البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در محدوده مجتمع‌های اقامتی با مجوز ستاد کرونا و رعایت یک‌سری از مسائل بهداشتی فعالیت‌ها بلامانع است. البته این برنامه‌ها به‌صورت محدود انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به سفر‌های گردشگران در تعطیلات یک‌ماه اخیر گفت: گردشگران خاصی هم داشتیم که با ماشین‌های کاروانی و به‌صورت کمپ به چابهار آمده بودند. این افراد فضایی را داخل ماشین ایجاد کرده بودند که تجهیزات و وسایل را در ماشین گنجانده بودند و حتی اقامتشان نیز در همین ماشین‌ها بوده است. البته الان دست به عصا پیش می‌رویم تا در روز‌های آینده وضعیت کرونایی را بهبود بخشیم. در حال حاضر محدودیت‌های ترافیکی و ورود مسافر برقرار است و با ورود پلاک‌های غیربومی ‌برخورد می‌شود. وی افزود: ما از چابهار کشتی به عمان نداریم تا بتوانیم گردشگران سلامت را از این راه جذب کنیم. در حالی‌که این‌دسته از گردشگران بعضاً تا نقاط مرکزی کشور برای انجام جراحی‌ها و درمان‌ها سفر می‌کنند. این بعدی است که در چابهار باید هرچه بیشتر بر آن تمرکز کنیم. حسینی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از تأکیدات برای احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار نیز از جهت جذب گردشگران خارجی برای طبیعت‌گردی و حوزه سلامت بود. زیرساخت‌های دسترسی به چابهار بسیار اهمیت دارد. اگر بتوانیم فرودگاه چابهار و خطوط دریایی آن را فعال کنیم، می‌توانیم از مزایای آن هرچه بیشتر بهره ببریم. شهر فرودگاهی چابهار موقعیت استثنایی به لحاظ جغرافیایی دارد و ترانزیت هوایی آن می‌تواند در ابعاد مختلف «‌هاب» قرار بدهد. خوشبختانه ظرفیت زیادی در چابهار داریم که می‌توانیم از آن به نحو احسن استفاده کنیم.

/انتهای متن/
مشاهده : (74) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.