با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
سقوط قطعات هواپیمای بوئینگ در هلند و آمریکا :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1403
1399/12/05

سقوط قطعات هواپیمای بوئینگ در هلند و آمریکا

بر اثر سقوط قطعات هواپیماهای در حال پرواز بوئینگ در آمستردام هلند و ایالت کلورادو آمریکا چند خانه و وسیله نقلیه آسیب ‌دیده و چند نفر نیز زخمی ‌‌شدند. به گزارش ایرنا، نشریه «زوددویچه سایتونگ» آلمان در این رابطه نوشت: پلیس «ماستریخت» اعلام کرد اندکی پس از بلندشدن یک هواپیمای بوئینگ از فرودگاه این شهر، آتش‌سوزی در یکی از چهار موتور هواپیما رخ داده است. بر این اساس، طی این آتش‌سوزی، برخی از قطعات فلزی موتور بر فراز منطقه «مرسن» در شمال «ماستریخت» به زمین افتادند که بر اثر آن چندین خودرو و خانه آسیب دیدند. بنابر اعلام پلیس، یک زن مسن بر اثر اصابت این قطعات از ناحیه سر زخمی ‌شده و در بیمارستان تحت معالجه قرار گرفته است. همچنین گزارش شده که یک کودک هنگام تلاش برای برداشتن این قطعات از زمین آسیب دیده و دچار سوختگی شده است. مقامات در حال تحقیق درباره علت وقوع این حادثه هستند. این هواپیما که مقصدش نیویورک بوده، ناچار شده در شهر «لیژ» بلژیک به زمین بنشیند. حادثه مشابهی نیز در ایالات متحده رخ داده و در آنجا قطعات یک هواپیمای بوئینگ در چندین منطقه مسکونی در فاصله نه‌چندان دور از شهر «دنور» واقع در ایالت کلرادو سقوط کرده است. به گفته مقامات پلیس، این هواپیما در فرودگاه بین‌المللی «دنور» به سلامت فرود آمده است.
■ هواپیما‌های بوئینگ ۷۷۷ در آمریکا بازرسی می‌شوند
اداره هواپیمایی فدرال آمریکا اعلام کرد در پی نقص فنی موتور یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز در «دنور» دستوری اضطراری برای بازرسی فوری یا تقویت‌شده هواپیما‌های مشابه در این شرکت صادر کرده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، استیو دیکسون، مدیر این نهاد آمریکایی در بیانیه‌ای تصریح کرد: هواپیما‌های بوئینگ ۷۷۷ مجهز به موتور‌های «پرات اند ویتنی ۴۰۰۰» مشمول این دستور هستند و به احتمال زیاد برخی از این هواپیما‌ها از سرویس حذف خواهند شد. یونایتد تنها شرکت هواپیمایی در آمریکاست که با این نوع از موتور هواپیما کار می‌کند. در همین حال مرکز اطلاعات خدمات هوانوردی ژاپن از شرکت‌های هواپیمایی خواست از به‌کارگیری هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مجهز به موتور «پرات اند ویتنی ۴۰۰۰» تا اطلاع ثانوی خودداری کنند. این اخطار عصر یکشنبه و بعد از آن صادر شد که یک هواپیمای ۷۷۷ شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا روز شنبه دچار نقص فنی در موتور راست خود شد. این پرواز به‌صورت ایمن در فرودگاه بین‌المللی «دنور» فرود آمد. این هواپیما که ۲۶ سال قدمت دارد، با دو موتور «پراد اند ویتنی ۴۰۰۰» کار می‌کند. هیچ گزارشی از وقوع جراحت در هواپیما یا در روی زمین مخابره نشده است. وضع بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در آمریکا خوب نیست و شرکت هواپیمایی «یونایتد ایرلاینز» آمریکا از ضرر مالی یک‌میلیارد و 600 میلیون دلاری در سه‌ماهه اخیر به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای پرواز‌ها خبر داده است.
■ اعمال محدودیت ژاپن برای هواپیمای بوئینگ ۷۷۷
در همین خصوص، مرکز اطلاعات خدمات هوانوردی ژاپن از شرکت‌های هواپیمایی خواست از به‌کارگیری هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مجهز به موتور «پرات اند ویتنی ۴۰۰۰» خودداری کنند. به گزارش خبرگزاري صداوسيما به نقل از رویترز، این اخطار بعد از آن صادر شد که یک فروند هواپیمای ۷۷۷ شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا روز شنبه دچار نقص فنی در موتور راست خود شد.

/انتهای متن/
مشاهده : (1) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.