با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
اوماج حالواسی حلوای عزا و عروسی تبریزی‌ها :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1429
1399/12/05

اوماج حالواسی حلوای عزا و عروسی تبریزی‌ها

«اوماج حالواسی» یکی از حلواهای محلی استان آذربایجان شرقی است. حلوا به خودی خود غذا یا دسری خوشمزه به‌شمار می‌رود اما در فرهنگ غذایی ما ایرانیان، شیرینی مجالس عزا و عزاداری است. حالا چرا در مراسم عزا حلوا سرو می‌کنند؟ مواد تشکیل‌دهنده حلوا آرد، روغن، گلاب و شکر یا عسل یا شیره است که در نتیجه طبع آن را گرم می‌کنند. همان‌طور که می‌دانیم، غم، سردی محسوب می‌شود، بنابراین خوردن حلوا (گرمی) در هنگام غم و عزاداری (سردی) تعادلی را در بدن شخص عزادار ایجاد می‌کند. اما حلوای «اوماج» بسیار متفاوت با حلواهای معمول است و طعم و بافت خاصی دارد. تهیه اوماج با کمی ‌زحمت همراه است و حوصله فراوانی را می‌طلبد ولی نتیجه کار بسیار خوشمزه و سهل‌الهضم است.
«اوماج» کلمه‌ای ترکی از ریشه «اوماغ» به معنی ساییدن است، پس همان‌طور که از اسم این حلوا برمی‌آید، ما باید آرد را مابین کف دو دست به همدیگر بساییم تا قلوه‌های شنی و سنگی بسیار ریزی درست کنیم. در روش سنتی، آرد را در یک مجمع بزرگ می‌ریزند و سپس با دست روی آن آب می‌پاشند تا خیس شود. بعد این آرد خیس را از آبکش رد می‌کنیم و با دست روی آرد می‌کشیم تا از سوراخ‌های آبکش به‌صورت دانه‌های خمیر رد شود. حالا آرد را در یک سینی می‌ریزیم و با آب‌پاش روی آن آب می‌پاشیم و با دست دیگر با یک چنگال مدام سطحش را به هم می‌زنیم تا آرد به لوله‌های ریز خمیر (اوماج) تبدیل شود. حالا این سینی را در آشپزخانه می‌گذاریم تا کمی‌ خشک شود. چون اگر در همین حالت آن را سرخ کنیم، کاملاً دانه‌ها به هم چسبیده و خمیر می‌شود. در این فاصله با نصف پیمانه شکر، شربت
درست می‌کنیم.
در این شربت زعفران و نصف پیمانه دوشاب غلیظ می‌ریزیم و می‌گذاریم کمی بجوشد تا موقع ریختن در حلوا داغ باشد. وقتی اوماج‌ها کمی‌ خشک شدند، آنها را در غذاساز می‌ریزم تا دانه‌ها همه یک‌دست ریز شوند. در روش سنتی، اوماج‌ها را با دو سه سایز الک می‌کردند و اول اوماج‌های درشت و در آخر اوماج‌های ریز را در روغن می‌ریختند تا اوماج‌ها در نهایت یک‌دست سرخ شوند. با این کار، همه اوماج‌ها یک‌اندازه می‌شوند، پس نیازی به الک‌کردن نداریم. سه‌چهارم پیمانه روغن را داغ می‌کنیم و اوماج‌ها را در آن می‌ریزم و روی حرارت ملایم هم می‌زنیم تا سرخ شود.
به‌قدری هم می‌زنیم که رنگش کاملاً تغییر کند. حالا وقتش است که شربت را در حلوا بریزیم. البته قبل از آن، کمی ‌گلاب در شربت می‌ریزیم. شربت را که ریختیم، حلوا را کمی ‌روی حرارت هم می‌زنیم تا شربت به خرد حلوا برود، سپس از روی حرارت برمی‌داریم. این حلوا تزیین خاصی ندارد.

/انتهای متن/
مشاهده : (7) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.