با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کوکو ماکارونی ورژن تازه خانواده کوکوها :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1430
1399/12/05

کوکو ماکارونی ورژن تازه خانواده کوکوها

یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرف‌دار ایرانی که اتفاقاً تنوع زیادی هم دارد، کوکو است. مطمئناً کوکوهای خوشمزه زیادی را امتحان کرده‌اید و خوشتان آمده است. اما یکی از کوکوهای خوش‌طعم و لذیذ، کوکو ماکارونی است که می‌تواند به‌عنوان یک وعده اصلی یا پیش‌غذا در سفره‌هایتان قرار بگیرد. آماده‌کردن این غذا سخت نیست و بسیار هم لذت‌بخش است. مطمئن باشید کسانی که از کوکو ماکارونی‌تان امتحان کنند، آن را بسیار پسند خواهند کرد، به‌خصوص کودکان که عاشقان ماکارونی و خوراکی‌هایی از این قبیل هستند. پس معطل نکنیم و برویم سراغ طرز تهیه کوکو ماکارونی، یک غذای دل‌چسب و خوشمزه.
ابتدا داخل قابلمه‌ای آب می‌ریزیم و روی حرارت قرار می‌دهیم. سپس یک قاشق غذاخوری نمک در آب می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم آب به جوش بیاید. پس از جوش‌آمدن آب، ماکارونی را همراه ذرت داخل آن می‌ریزیم تا بپزند. پس از ۱۰ دقیقه ماکارونی و ذرت مغزپخت می‌شوند و آنها را از روی حرارت برمی‌داریم و آبکش می‌کنیم.
ماکارونی را کنار می‌گذاریم تا آب آن گرفته شود. پیاز را به شکل نگینی خرد می‌کنیم و در ماهیتابه داخل روغن تفت می‌دهیم. پس از آنکه خامی ‌پیاز گرفته و نرم شد، کمی ‌زردچوبه و فلفل سیاه به آن اضافه می‌کنیم و به تفت‌دادن ادامه می‌دهیم. سپس گوشت چرخ‌کرده را اضافه می‌کنیم و مواد را تفت می‌دهیم تا گوشت خوب سرخ شود. در ادامه، فلفل دلمه‌ای خردشده را به تابه اضافه و مواد را مخلوط می‌کنیم تا خوب سرخ شوند. قارچ‌ها را به‌صورت ورقه‌ای خرد کرده و در ماهیتابه دیگر به‌طور جداگانه داخل روغن تفت می‌دهیم تا سرخ شوند. برای سرخ‌کردن قارچ، روغن خیلی کم می‌ریزیم، زیرا قارچ آب می‌اندازد و اجازه می‌دهیم آب آن تبخیر شود. سپس کمی ‌آبلیمو اضافه می‌کنیم تا قارچ‌ها سیاه نشوند.
پس از تفت‌دادن قارچ‌ها، آنها را به مواد گوشتی می‌‌افزاییم. سپس رب گوجه‌فرنگی را همراه زردچوبه، نمک و فلفل سیاه به مایه ماکارونی اضافه می‌کنیم و تا زمانی که بوی خامی ‌رب گرفته شود، خوب تفت می‌دهیم. سپس مایه ماکارونی را از روی حرارت برداشته و کنار می‌گذاریم تا سرد شود.
یک کاسه بزرگ برمی‌داریم و ماکارونی و ذرتی که آماده کرده‌ایم، داخل کاسه می‌ریزیم. پس از آنکه مایه ماکارونی کمی‌ سرد شد، به کاسه می‌افزاییم. مواد را با هم مخلوط می‌کنیم تا
یک‌دست شوند.
در کاسه‌ای جداگانه ۴ عدد تخم‌مرغ را شکسته و خوب هم می‌زنیم. سپس به کاسه اضافه کرده و خوب مواد را مخلوط می‌کنیم.
پس از آنکه مایه یک‌دستی حاصل شد، ماهیتابه را روی اجاق می‌گذاریم و داخلش مقداری روغن می‌ریزیم. پس از داغ‌شدن روغن، نصف مایه کوکو ماکارونی را داخل تابه ریخته و سپس به‌اندازه دلخواه پنیر پیتزا روی مایه کوکو می‌ریزیم. در پایان باقی مایه را روی پنیر پیتزا ریخته و با قاشق سطح آن را صاف و در تمام سطح ماهیتابه پخش می‌کنیم. با پشت قاشق هم مقداری مایه کوکو را فشار می‌دهیم تا صاف و فشرده شود. حرارت اجاق را ملایم می‌کنیم تا کوکو خوب سرخ شود و بپزد. پس از آنکه یک‌طرف کوکو سرخ شد، به آرامی‌ آن را برمی‌گردانیم تا روی دیگرش هم سرخ شود. در آخر، کوکو ماکارونی را در ظرف دلخواه می‌کشیم و همراه گوجه‌فرنگی، خیارشور، سس کچاپ و خردل تزیین می‌کنیم. برای درست‌کردن کوکو ماکارونی با فر، همین مراحل را برای آماده‌سازی کوکو طی می‌کنیم. فر را از قبل روشن کرده و روی حرارت ۱۸۰ درجه تنظیم می‌کنیم. مایه ماکارونی را داخل ظرف پیرکس یا قالب مخصوص فر ریخته و به مدت 15 الی 30 دقیقه در طبقه وسط فر قرار می‌دهیم تا کوکو خوب بپزد. در پایان برای سرخ‌شدن روی کوکو گریل فر را به مدت ۲ دقیقه روشن می‌گذاریم تا روی کوکو سرخ شود.

/انتهای متن/
مشاهده : (8) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.