با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چرا پروازهای خارجی 29 درصد کاهش یافت؟ :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1447
1398/05/01

چرا پروازهای خارجی 29 درصد کاهش یافت؟

نگاه مدیران دولتى به جاذبه‌ها و رونق گردشگرى استان فارس ضعیف است؛ چراکه معتقدیم قرارگرفتن دولت در کنار بخش خصوصى مى‌تواند نتیجه‌هاى مناسبى را در بخش گردشگرى رقم بزند. آمارها از کاهش 40 درصدی گردشگران خارجی و افت محسوس سفرهای خارجی و داخلی مردم در سه ماهه نخست سال حکایت دارد؛ موضوعی که می‌تواند علاوه‌بر لطمه به صنعت گردشگری، موجب کاهش ارزآوری و به تعطیلی کشیده‌شدن بسیاری مشاغل مرتبط با این بخش در کشور شود. به گزارش‌ ایلنا، با بررسی وضعیت میزان پروازها متوجه می‌شویم که تعداد پروازهاى خارجى در فروردین گذشته 29 درصد کاهش یافته و تعداد مسافران در پروازهاى داخلى کاهشى 27 درصدى داشته است. آن‌طور که رئیس ‌هیئت‌مدیره انجمن صنفى دفاتر خدمات مسافرتى استان فارس مى‌گوید: در شرایط فعلى مردم از تورهاى داخلى و استان‌گردى استقبال مى‌کنند. محمود فخرى با بیان اینکه افزایش نرخ دلار باعث شده که میزان مسافرت افراد به خارج از کشور به‌شدت کاهش یابد، مى‌گوید: در حال حاضر تعداد معدودى از افراد، کشورهاى خارجى را براى مسافرت انتخاب مى‌کنند. وی می‌افزاید: شرایط مالى موجود سبب شده که مردم قدرت سفرهاى خارجى را از دست بدهند و به مکان‌هاى داخل کشور و استان سفر کنند.
وى با اشاره به اینکه گردشگرى در سال‌جارى نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است، مى‌افزاید: سیاست‌هاى بین‌المللى هم سبب شده که گردشگران اندکى به داخل کشور بیایند، به‌طورى که در حال حاضر افراد حوزه خلیج‌فارس بیشترین گردشگران خارجى به ایران هستند و میزان بازدید گردشگران خارجى و کشورهاى اروپایى از ایران و استان فارس به‌شدت افت کرده است. فخرى با بیان اینکه شیراز و استان فارس با داشتن جاذبه‌هاى عدیده تاریخى، فرهنگى و مذهبى قطب گردشگرى کشور محسوب مى‌شوند، ادامه مى‌دهد: نگاه مدیران دولتى به جاذبه‌ها و رونق گردشگرى استان فارس ضعیف است؛ چراکه معتقدیم قرارگرفتن دولت در کنار بخش خصوصى مى‌تواند نتیجه‌هاى مناسبى را در بخش گردشگرى رقم بزند.
وى معتقد است که نبود تعامل و در کنار یکدیگر قرارنگرفتن بخش خصوصى و دولتى باعث مى‌شود که در بخش‌گردشگرى نتوان به یک نتیجه واحد رسید و این مهم سبب مى‌شود از دیگر استان‌ها و استان‌هاى همجوار عقب بمانیم. وى با اشاره به اینکه فعالیت راهنمایان تور به‌صورت زیرزمینى مشکلاتى را براى گردشگران ایجاد کرده است، مى‌افزاید: افرادى که فاقد مجوز فعالیت در بخش گردشگرى در فضاى مجازى و محل‌هاى غیرقانونى و واقعى هستند، به دلیل در نظر نگرفتن بسیارى از مسائل مانند دارایى و... باعث شدند که مشکلاتى در این بخش ایجاد شود.
رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفى دفاتر خدمات مسافرتى استان فارس می‌گوید: زمانى که تور گردشگرى وارد کشور شود، بى‌شک تمام فعالان و مشاغل مرتبط، از ترانسفر گرفته تا هتلینگ از این بخش بهره‌مند مي‌شوند، اما کاهش فعالیت این بخش باعث شده که بسیارى از راهنمایان تور و مشاغل مرتبط در شیراز وارد صنوف دیگر شوند. فخرى با بیان اینکه بیش از هزار نفر راهنماي تور در استان فارس وجود دارد، مى‌گوید: شرایط ایجادشده باعث شد که تنها حدود 20 درصد از این صنف به فعالیت خود ادامه دهند.

/انتهای متن/
مشاهده : (111) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.