با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ما غرق نمي‌شويم ! :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1449
1398/05/01

ما غرق نمي‌شويم !

لطفاً اين ماجرا را آقاي رئيس‌جمهور و مسئولان بخوانند

هما حاصلي/ مثل شب قبل از سفر بود حال ما؛ حس همان لحظاتي كه دل توي دلت نيست و هيجاني ظريف و شفاف در تمام سلول‌هاي تنت خانه مي‌كند. درست همين‌طور پرشور شروع شد؛ 6 سال پيش را مي‌گويم؛ وقتي هفته‌نامه 11 ساله «سياحت و تجارت» به قامت روزنامه «توريسم» درآمد؛ تولد يك روزنامه خوش‌آب ‌و رنگ، پر زرق‌وبرق و تمام‌گلاسه به افتخار گردشگري ايران.
گفتن از زيبايي و صلح و آرامش فارغ از همه كينه‌ها، شاخ و شانه‌كشيدن‌ها، عيب‌جويي‌كردن‌ها و دست بر نقطه‌ضعف‌ها گذاشتن در دنياي خشمگین و سياست‌زده مطبوعات امروز كار كمي ‌نبود.
«توريسم» طفل نوپاي مطبوعات كشور در اين سال‌هاي پرتلاطم كه ركود اقتصادي همه را جان به لب كرده، صبورانه ايستاد و خم به ابرو نياورد با همه كاستي‌هاي موجود همواره در رویارویی با رویدادهای این حوزه برخلاف رویکرد بُرنده و انتقادی بسیاری از رسانه‌ها، تنها به نیت کمک به رشد این صنعت نیمه‌جان همواره بنا را بر نیمه پر دیدن گذاشت و در عین انعکاس نرم مشکلات به تشویق همه حرکت‌ها و قدم‌هایی پرداخت که گرهی از کار گردشگری باز کنند. تنها روزنامه گردشگري ايران در تمام مقاطع و بحران‌هاي دشوار از هیچ کوششی برای القاي احساس امید و نشاط فروگذار نکرد.
اکنون به جرئت مي‌توان ادعا کرد آرشیو این روزنامه دایره‌المعارفی است از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی ایران و جهان که گردشگران، پژوهشگران و ایران‌شناسان برای جست‌وجوی جغرافیای وسیع گردشگری كشور پهناور ايران و نیز خوراک، لباس، آیین‌ها و صنایع‌دستی حتی در دورترین روستاها مي‌توانند به آن استناد و ارجاع کنند.
اين روزها اما ناخوشي مطبوعات دامن تنها روزنامه مكتوب گردشگري كشور را هم گرفته است. در تلاطم بنيان‌كن گراني كاغذ، روزنامه «توريسم» دست‌وپا مي‌زند كه بماند. از لباس خوش‌آب‌ و رنگ ديروزش خبري نيست و روزنامه 16 صفحه اي تمام‌گلاسه گردشگري ايران در قامتي نحيف و با كاغذي كاهي منتشر مي‌شود. دست‌اندركاران عاشق اين روزنامه هم رمقي برايشان نمانده است، جز اينكه اين كودك نحيف و پيرشده در بحران را كه از زيبايي و خوش‌آب و رنگي ديروزش تنها كورسوي اميدي مانده، به آغوش كشند و از امروز به فردايش برسانند. دل آدم به درد مي‌آيد كه همه از گردشگري مي‌گويند و خلأ تبليغات. در جلسات مديران عالي‌رتبه كشور، از رئيس‌جمهوري گرفته تا دهياري‌هاي دورترين روستاها، همه خواهش و تمنا كه رسانه‌ها از گردشگري بگويند و ناشناخته‌هاي ايران را معرفي كنند اما اين شعارها چه دردي دوا مي‌كند وقتي كه ما در اين سال‌ها هميشه تنها بوديم و هستيم و كسي از حال و روز تنها روزنامه گردشگري كشور خبر ندارد؟!
در هفدهمين سالروز انتشار روزنامه «توريسم» روي سخن ما با دولت و مسئولان است. ما در اين سال‌ها بي‌هيچ چشم‌داشتي خالصانه و عاشقانه و خودجوش رسالت خود را در معرفي و تبليغ گردشگري ايران تمام كرديم و امروز حرف ناگفته‌اي در اين حوزه باقي نگذاشته‌ايم. ما حركت كرديم اما يك دست صدا ندارد.
آيا وقت آن نرسيده اكنون كه گردشگري آخرين راه نجات اقتصاد بحراني اين مملكت تلقي مي‌شود، دولت پشت تنها روزنامه گردشگري‌اش را خالی نکند؟ اگر بزرگ‌ترین ضعف گردشگری ایران تبلیغات است و دولت عزم توسعه این صنعت را دارد، روزنامه «توریسم» به‌عنوان رسانه پیشرو این حوزه توان آن را دارد که بخش قابل توجهی از تبلیغات گردشگري كشور را در دنیا انجام دهد اما متأسفانه در شرايط سخت اقتصادي بضاعت کنونی اين روزنامه خصوصي دست هارا برای بسیاری حرکت‌ها بسته است و شرط گسترده‌کردن فعالیت‌های آن قطعا حمایت دولت است. با وجود همه مرارت ها «توريسم» همچنان اميدوار است؛ همچنان زيبا و شكيل طراحي مي‌شود؛ همچنان با عشق تيتر مي‌خورد و تا آخرين رمق خود پاي توسعه گردشگري ايران ايستاده است؛ شايد فردا روز ديگري باشد.

/انتهای متن/
مشاهده : (189) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.