با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
گردشگری مصر در سراشیبی :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1461
1398/05/01

گردشگری مصر در سراشیبی

به دنبال تعلیق برخی پروازهای خارجی به‌ مقصد قاهره، گردشگری مصر در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، شبکه الجزیره گزارش داد تاکنون دست‌کم دو شرکت بزرگ هواپیمایی در آلمان و انگلیس، پروازهای خود به‌ مقصد قاهره پایتخت مصر را «به‌ دلایل امنیتی» معلق کرده‌اند. هواپیمایی بریتیش ایرویز و هواپیمایی لوفت‌‌هانزا بزرگ‌‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان پروازها به قاهره را به حال تعلیق درآوردند. با این حال این شرکت‌‌ها جزئیاتی از دلایل توقف پروازها ارائه نکرده‌‌اند. سخنگوی بریتیش ایرویز در بیانیه‌‌ای گفت: «ما تدابیر امنیتی خود در همه فرودگاه‌های جهان را به‌طور مستمر بررسی می‌کنیم و در یک اقدام احتیاطی همه پروازها به قاهره را به مدت هفت روز لغو کرده‌ایم. این یک اقدام احتیاطی‌ است تا امکان ارزیابی‌‌های بیشتر فراهم شود. ایمنی و امنیت مسافران و خدمه همواره اولویت ماست و ما هرگز هواپیمایی را به پرواز در نخواهیم آورد، مگر آنکه این کار ایمن باشد.» ساعاتی پس از توقف پروازهای شرکت انگلیسی، لوفت‌‌هانزا نیز اقدام مشابهی را پی گرفت و خبر از لغو تمامی پروازهای خود از مونیخ و فرانکفورت به‌ پایتخت مصر داد. چند مقام امنیتی در فرودگاه‌‌های مصر گزارش دادند که کارکنان انگلیسی طی دو روز گذشته مشغول بررسی‌‌های امنیتی بوده‌‌اند، اما جزئیات بیشتری از این «بررسی‌‌ها» ارائه نشده‌است. وزارت هوانوردی غیرنظامی مصر به نقل از سفارت انگلیس در قاهره اعلام کرد تصمیم لغو پروازها از سوی وزارت حمل‌‌ونقل یا وزارت خارجه انگلیس گرفته نشده‌ است. لندن مدت‌‌هاست از شهروندان خود می‌‌خواهد تا به جز موارد ضروری از سفرهای هوایی به شرم‌‌الشیخ مصر دوری کنند. در پاییز 4 سال پیش یک هواپیمای مسافربری روسیه که از شرم‌الشیخ راهی سن‌پترزبورگ بود، در صحرای سینا سقوط کرد. تمامی 224 سرنشین هواپیما در این سقوط جان خود را از دست دادند. 10 روز پس از این سقوط مقام‌‌های روس تأیید کردند که دلیل واقعه انفجار ناشی از یک اقدام تروریستی بوده‌ است. یک کارشناس شرکت مشاوره «تحقیقات کشورهای خلیج‌فارس» در انگلیس به الجزیره گفت اگر توقف پروازها به قاهره ادامه یابد، به مصر آسیب می‌رساند.
وی افزود: «از آنجایی که اقتصاد مصر به شدت به گردشگری آن وابسته است، اگر توقف پروازها ادامه یابد، بر اقتصاد اين كشور اثر منفی می‌گذارد.» گردشگری منبع اصلی درآمد خارجی برای مصر است.
■ مقام مصري: تعلیق پروازهای انگلیس به قاهره، سیاسی است نه امنيتي
عضو هیئت‌مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی مصر تأکید کرد که تصمیم شرکت هواپیمایی انگلیس برای تعلیق پروازها به مصر، تصمیم سیاسی است.
به گزارش فارس، «الهامی الزیات» عضو هیئت‌مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی مصر گفت که تصمیم شرکت هواپیمایی انگلیس برای تعلیق پروازها به مصر به مدت یک هفته، هیچ توجیهی ندارد و یک تصمیم سیاسی است. وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک افزود که «به دنبال تشدید حوادث در منطقه و تهدیدات ایران و توقیف کشتی انگلیسی در تنگه هرمز، انگلیسی‌ها نگرانی‌های امنیتی دارند که منحصر به مصر نیست.» الزیات تصریح کرد که هواپیماهای زیادی به قاهره و لندن تردد می‌کنند و هیچ مشکلی ندارند و پرواز آنها تعلیق نشده و در واقع این تصمیم شرکت هواپیمایی انگلیس تأثیری بر روند پروازها در قاهره نداشته است.
این مسئول مصری با اشاره به اینکه اقدامات امنیتی در فرودگاه قاهره به اندازه کافی صورت می‌گیرد، گفت که اقدامات اضافی یا بازرسی‌های بیشتر از مسافران انجام نخواهد شد؛ چراکه اقدامات کنونی برای تأمین امنیت پروازها کافی است و مسافران در امنيت به مصر سفر مي كنند.

/انتهای متن/
مشاهده : (116) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.