با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
با آغاز به‌كار پلاژهاي ساحلي اقامت تابستانه در استانبول رايگان شد! :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 1464
1398/05/01

با آغاز به‌كار پلاژهاي ساحلي اقامت تابستانه در استانبول رايگان شد!

شهرداری استانبول، جهت رفاه حال گردشگران، هر سال تابستان پلاژهای ساحلی مناسبی را جهت استفاده عموم از امکانات تفریحات ساحلی و دریایی در نظر می‌گیرد. امسال نیز همچون سال‌های گذشته، پلاژهای عمومی رایگانی توسط شهرداری معرفی شده‌اند.
افرادی که علاقه‌مند به چنین تفریحاتی هستند، می‌توانند بین ساعات 8 صبح تا 7 بعدازظهر و تا پایان تابستان به اين ساحل‌ها مراجعه کنند. البته ورودی این پلاژها کاملاً رایگان است اما در حین استفاده از پلاژ، ممکن است مجبور به پرداخت مبالغی بشوید که البته در مقایسه با سایر پلاژها، تقریباً رایگان محسوب می‌شود. سه عدد از این پلاژها در بخش آسیایی متروپلیس در کادیکوی و در اطراف جاده بوستان قرار دارند. مبلغ ورودی برای اولین ساحل جاده بوستان، یعنی ساحل 450 متری آن، برای بزرگ‌سالان 25 لیر و برای دانش‌آموزان 12 لیر خواهد بود. این مبلغ شامل دریافت تمامی امکانات نظیر تخت آفتابگیری، چتر، استفاده از اتاق تعویض لباس و استفاده از دوش خواهد بود. ورودی دو ساحل دیگر تاج بوستان، کاملاً رایگان است اما اگر بخواهید از چتر یا تخت آفتابگیری استفاده کنید، باید مبلغ 10 لیر بپردازید.
شرایط ساحل گونش که طولانی‌ترین ساحل عمومی در استانبول است نیز به همین شکل است. این ساحل 840 متری که دقیقاً در کنار ایستگاه قطار فلوریا واقع شده، در بخش اروپایی متروپلیس قرار دارد. اما پلاژ منکشه که در ناحیه‌ کوچوک چکمجه قرار گرفته، علاوه‌بر اینکه در طرف اروپایی استانبول واقع شده، کاملاً رایگان است. امکانات ورزشی مختلفی نیز در اطراف این سواحل در نظر گرفته شده است. هر هفته، میزان آلودگی آب دریا کنترل مي‌شود و تمامی اقدامات مربوط به پاک‌سازی 515 کیلومتر خط ساحلی استانبول صورت می‌گیرد. این سواحل همچنین مجهز به 481 غریق نجات، 190 برج دیده‌بانی، 35 جت‌اسکی و 7 قایق نجات و سایر امکانات ایمنی دیگر نیز هستند.

/انتهای متن/
مشاهده : (113) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.