با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
درخواست پلیس از بدرقه‌کنندگان حجاج؛ در منزل خداحافظی کنید، نه فرودگاه :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 939
1398/04/19

درخواست پلیس از بدرقه‌کنندگان حجاج؛ در منزل خداحافظی کنید، نه فرودگاه

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از همراهان زائران خواست که تا حد امکان از حضور در فرودگاه برای بدرقه زوار پرهیز کرده و مراسم خداحافظی را در منزل انجام دهند.
سردار حسن مهری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز فرایند سفر حجاج به کشور عربستان اظهار کرد: عملیات حج تمتع ۹۸ از روز دوشنبه آغاز شده و در مجموع در ۱۷ ایستگاه پروازی کشور اجرا مي‌شود و براساس برنامه‌ریزی‌ها اقدامات لازم برای بدرقه حجاج و سفرشان و همچنین بازگشت آنان انجام
خواهد شد.
وی با بیان اینکه مأموران پلیس فرودگاه در این ایام در آماده‌باش کامل خواهند بود، خاطرنشان کرد: بیشترین حجم پرواز زائران از فرودگاه‌های امام‌خمینی(ره) است و در همین راستا ترمینال تازه‌تأسیس «سلام» برای این امر اختصاص یافته است. فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه مأموران پلیس فرودگاه نسبت به حمل داروهای ممنوعه و نیز موادمخدر حساس بوده و با آن برخورد خواهد شد، گفت: ممکن است تعداد انگشت‌شماری از زائران بخواهند حتی مقدار اندکی موادمخدر حمل کنند که باید بدانند با توجه به تجهیزات و امکاناتی که در فرودگاه وجود دارد، حتماً کشف خواهد شد، به‌طوری‌که در سال‌های اخیر حتی یک مورد نیز حمل مواد مخدر به کشور عربستان نداشتیم، اما اگر فردی این مواد را به همراه داشته باشد و در کشور عربستان مواد از وی کشف شود، مطابق قوانین همان کشور با وی برخورد خواهد شد که بسیار نیز سخت‌گیرانه است.
وی افزود: در مورد داروهای ممنوعه نیز باید توجه شود که مطابق قوانین کشور عربستان داروهای کدئین‌دار و در مجموع حدود ۱۰ قلم دارویی که لیست آن در اختیار زائران قرار گرفته است، ممنوع بوده و نباید از سوی زائران حمل شود.
سردار مهری در مورد استفاده از واحد سگ‌های موادیاب در عملیات حج نیز به ایسنا گفت: واحد «سپکا» در هر فرودگاهی که ما عملیات حج را داریم، بسته به تعداد سفرها حضور خواهد داشت و البته از این واحد تنها برای کنترل بار مسافران استفاده می‌شود.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از همراهان زائران خواست که تا حد امکان از حضور در فرودگاه برای بدرقه زوار پرهیز كنند و مراسم خداحافظی را در منزل انجام دهند. همچنین زائران نیز توجه داشته باشند که بهتر است با یکی دو نفر از نزدیکان خود به فرودگاه مراجعه کنند؛ چراکه مراجعه افراد زیاد به فرودگاه برای بدرقه سبب افزایش حجم جمعیت و نیز ترافیک در محل خواهد شد.

/انتهای متن/
مشاهده : (253) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.