با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
معاون رئيس‌جمهوري در بازديد از پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران‌زمین در یاسوج خبر داد: اختصاص ۱۲۰هزار میلیارد براي توسعه بوم‌گردي كشور :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 941
1398/04/19

معاون رئيس‌جمهوري در بازديد از پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران‌زمین در یاسوج خبر داد: اختصاص ۱۲۰هزار میلیارد براي توسعه بوم‌گردي كشور

■ رايزني با آژانس‌ها براي رونق گردشگری در كهگيلويه‌وبويراحمد آغاز شد

افزون‌بر ۱۸۰هزار میلیارد تومان طرح گردشگری در ۲ بخش دولتی و خصوصی در مناطق مختلف کشور در حال اجراست.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه افتتاح و بازدید از چند طرح گردشگری در سی‌سخت گفت: پیشرفت کاری این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بین ۱۰ تا بالای ۹۰ درصد است که بخش عمده‌ای از آنها ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند. علی‌اصغر مونسان افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، در شرایط کنونی بخش گردشگری و سرمایه‌گذاری بر روی آن می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین راه برای نجات کشور و غلبه بر تنگناها باشد.
وی بيان كرد: سال گذشته بیش از ۲۰۰هزار شغل پایدار در بخش گردشگری کشور ایجاد شد.
مونسان همچنین یکی از رویکردهای مهم دولت را توسعه فضاهای گردشگری و اکوتوریسم روستایی با حفظ سنت‌ها، آداب و رسوم گذشتگان و توجه به حفظ آثار تاریخی دانست و ادامه داد: توسعه و گسترش روزافزون رونق تولید و اشتغال با اجرای طرح‌های گردشگری در نقاط مختلف کشور و واحدهای بوم‌گردی در راستای همین برنامه راهبردی است.
معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: شمار مراکز گردشگری از ۴۰۰ مورد در ۵ سال گذشته، هم‌اینک به هزار و ۵۶۰ مرکز رسیده است و این تعداد تا پایان سال‌جاری به بیش از ۲هزار واحد بوم‌گردی می‌رسد.
مونسان گفت: دولت گام‌های مثبتی برای توسعه گردشگری روستایی برداشته که تخصیص ۱۰ درصد سهم تسهیلات اشتغال بخش روستایی و عشایری به این حوزه بیانگر توجه به این مهم است.
وی افزود: از سهم حدود 3میلیارد دلاری اعتبارت و تسهیلات روستایی و عشایری از محل کمک صندوق توسعه ملی و سهم پیش‌بینی‌شده و اختصاصی بانک‌های عامل برای اشتغال روستایی و عشایری، بیش از ۱۲۰هزار میلیارد ریال آن به توسعه گردشگری روستایی از جمله فضاهای بوم‌گردی اختصاص یافته است.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: تخصیص رقم ۱۲۰هزار میلیارد ریالی با محاسبه ارز 4هزار تومانی است و بی‌شک با متوسط نرخ ارز آزاد این رقم به بیش از ۲ برابر می‌رسد که عدد قابل توجهی برای توسعه گردشگری روستایی خواهد بود.
مونسان تأکید کرد: همچنین ۱۰ درصد از این میزان تسهیلات روستایی و عشایری به بخش صنایع‌دستی و فرش دست‌باف اختصاص یافته که با جذب این رقم، این حوزه نیز رونق چشمگيری مي‌یابد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین از پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران‌زمین در یاسوج بازدید کرد. دکتر علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در سفر خود به استان کهگیلویه‌وبویراحمد با حضور در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران‌زمین از بخش‌های مختلف این جشنواره بازدید به‌عمل آورد.
در این بازدید که استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد، نمایندگان مجلس، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان و تعدادی از مسئولان کهگیلویه‌وبویراحمد نیز حضور داشتند، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر حفظ فرهنگ و اصالت‌ها و سبک زندگی عشایر تأکید کرد.
دکتر مونسان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: برای رونق گردشگری این استان با دو آژانس گردشگری صحبت می‌کنیم تا تورهای گردشگری بیشتری به کهگیلویه‌وبویراحمد بیاورند.
وي همچنین با تأکید بر افزایش تعداد پروازها یادآور شد: مسیر زمینی استان کهگیلویه‌وبویراحمد نیز ظرفیت بسیار خوبی است. باید بتوانیم از ظرفیت‌های مسیر فارس به استان کهگیلویه‌وبویراحمد استفاده کنیم و مسیر گردشگری زیبایی ایجاد شود. با توجه به اینکه شیراز پروازهای زیادی دارد و فاصله آن با یاسوج کمتر از دو ساعت است و طبیعت بکری نیز در این مسیر وجود دارد، در این مسیر می‌توانیم مسیر جدید گردشگری ترکیبی ایجاد کنیم.
معاون رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه‌وبویراحمد، ظرفیت بالایی در گردشگری دارد و در نشست با استاندار نیز برای توسعه و رونق گردشگری در اين استان که اشتغال‌زایی خوبی برای آن به‌همراه دارد، مذاکراتی صورت گرفته است.
پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران‌زمین در یاسوج (کوچ عشایر) با حضور ۲۵ استان ازجمله کهگیلویه‌وبویراحمد، فارس، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، ایلام، اصفهان، خراسان رضوی و بوشهر در پارک ولایت یاسوج برگزار شده است.
هدف از برگزاری این جشنواره معرفی آداب و رسوم، سبک زندگی عشایری و آشناشدن مردم با فرهنگ اقوام و طوایف مختلف عشایر کشور است و به مدت 4 روز و تا ۲۰ تیر امسال ادامه دارد.
استان‌های شرکت‌کننده در این جشنواره آداب، رسوم، سنن، صنایع‌دستی، سوغات محلی و فرهنگ‌ها و آیین‌های خود به‌ویژه در زمینه کوچ را در قالب بیش از ۱۰۰ غرفه و ۲۴ سیاه‌چادر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. در کنار این جشنواره کارگاه‌های تولید صنایع‌دستی عشایر ازجمله گلیم، جاجیم و حصیر نیز برپا شده که به تنوع آن افزوده است.

/انتهای متن/
مشاهده : (377) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.