با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خط ریلی یزد– شیراز بهار ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 942
1398/04/19

خط ریلی یزد– شیراز بهار ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تعریف ردیف بودجه مستقل از سال ۹۷ و درخواست تخصیص ۱۰۰ درصد آن برای سال‌جاری از سازمان برنامه و بودجه و پیگیری ردیف بودجه مستقل برای سال آینده را از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای جهانی‌ماندن شهر یزد اعلام کرد. وی با اشاره به اینکه برای حفاظت از بافت تاریخی نیازمند مدیریت یکپارچه شهری هستیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه در این بخش آیین‌نامه فنی و ضوابط سازه‌های خشتی نداریم و برای تهیه و تدوین آن اقدام کرده‌ایم.
صادقيان بر لزوم تأمین زیرساخت‌های شهری به‌ویژه در حوزه حمل‌ونقل تأکید کرد و گفت: ساخت ترمینال خارجی فرودگاه یزد و احیای ایستگاه قدیمی ‌راه‌آهن یزد در دستور کار قرار دارد. همچنین در سفر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان یزد تکمیل مثلث گردشگری در حوزه راه‌آهن میان اصفهان، فارس و یزد مصوب شد که بر اساس آن خط ریلی یزد– شیراز در بهار ۹۹ بهره‌برداری می‌شود.
سیدمصطفی فاطمی، ‌مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان يزد نیز به رشد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بافت تاریخی اشاره کرد و گفت: استان یزد با ۴۸۱ طرح در سامانه سیب، رتبه نخست را در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری در میان استان‌ها کسب کرده است.
وي ‌افزایش توجه رسانه‌های بین‌المللی، رشد چشمگیر ارزش ملک در بافت تاریخی یزد و گفتمان‌سازی در راستای تحقق اهداف ثبت جهانی و تغییر نگرش به بافت را از مهم‌ترین تلاش‌ها و فعالیت‌های بعد از ثبت جهانی یزد دانست.

/انتهای متن/
مشاهده : (287) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.