با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
حسرت چندین ساله عروس شهرهای ایران :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 951
1398/04/19

حسرت چندین ساله عروس شهرهای ایران

امروزه با توجه به پیشرفت‌های روزافزون در زمینه‌های مختلف ازجمله ارتباطی و زیرساخت‌های راه، سهولت و آسانی تردد و صرفه‌جویی در وقت خواسته بحقی است اما چنین شرایطی در عروس شهرهای ایران آن‌چنان که شایسته این شهرستان باشد، وجود ندارد.
به گزارش بلاغ، فصل تابستان است و مسافران از راه‌های دور و نزدیک وارد شهرهای مازندران ازجمله رامسر می‌شوند که ضرورت دارد مسئولان در ارتباط با بهبود وضعیت پروازها در فرودگاه رامسر چاره‌اي جدی بیندیشند. مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در این باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: افزایش پروازها در فرودگاه رامسر با توجه به اینکه طول باند یک‌هزار و 500 متر بوده، با محدودیت مواجه است. سعدالله وطن‌خواه با بیان اینکه باید موانع باند جدید برطرف شود، افزود: در این صورت ظرفیت پرواز بیشتری خواهیم داشت. وی اضافه کرد: در حال حاضر اگر شرایط جوی مشکلی برای پروازها ایجاد نکند، انجام خواهد شد ولی پروازها در مسافت دور پاسخ‌گو نیست که باید از ظرفیت باند جدید استفاده شود. مدیرکل فرودگاه‌های مازندران بیان کرد: همچنین موضوع دیگر این است که ساخت مستحدثات اطراف باند اعتبارات کلان می‌خواهد.
این مسئول با اشاره به اینکه به دنبال رفع موانع پروازی هستیم، تصریح کرد: طول باند جدید این فرودگاه 2هزار و 700 متر است که به‌دلیل مشکلات نمی‌توان از طول باند مؤثر استفاده كرد.
وطن‌خواه در پایان گفت: بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه رامسر مستلزم بحث‌های کارشناسی و تأمین منابع است که تمام تلاش خود را در این زمینه به‌کار می‌گیریم.
فرماندار رامسر نيز در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: رامسر شهري گردشگری و مسافرپذیر است که سالانه از گردشگران داخلی و خارجی ميزباني مي‌كند. محمد آزاد با بیان اینکه فرودگاه رامسر از قدیمی‌‌ترین فرودگاه‌های شمال کشور است، افزود: باند قدیم در این فرودگاه فعال بود که تصمیم گرفته شد تا باند جدید احداث شود. وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی باند جدید فرودگاه رامسر، اضافه کرد: موانع پروازی قبل و بعد باند انجام نشد و طول باند قدیم یک‌هزار و ۵۰۰ متر است که فقط پاسخ‌گوی هواپیماهای ای‌پی‌آر است و با توجه به شرایط موجود پاسخ‌گوی تعداد بالای مسافران نیست. فرماندار رامسر با تأکید بر ضرورت راه‌اندازی باند جدید فرودگاه رامسر، خاطرنشان کرد: در حال حاضر باند قدیم قابلیت جابه‌جایی مسافران زیاد را ندارد که با اختصاص اعتبارات کلان باید شرایط بهره‌برداری از باند جدید فراهم شود. فرودگاه رامسر با توجه به جایگاه گردشگری این شهرستان باید به‌عنوان یک زیرساخت مهم موردتوجه قرار گیرد که در صورت تحقق این مهم زمینه توسعه و رونق بیشتر گردشگری در عروس شهرهای ایران فراهم می‌شود.

/انتهای متن/
مشاهده : (270) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.