با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
افزایش گردشگران خارجی در بدخشان :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 956
1398/04/19

افزایش گردشگران خارجی در بدخشان

توسعه و حفظ صنعت گردشگری و هنرهای مردمی، دو مسئله‌ای است که امروزه یکی از اولویت‌های مهم در سیاست داخلی و خارجی دولت‌ها محسوب می شود. منطقه «بدخشان» تاجیکستان نیز به‌عنوان یکی از کشورهای آسیای میانه با جاذبه‌های طبیعی و فرهنگ کهن، سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.در سال‌های اخیر این شهر شاهد پیشرفت‌های بسیاری از جمله ساخت‌وساز مدارس، بیمارستان و دیگر مراکز خدماتی بوده است. به گفته مقامات تاجیکستان، «هدف ایجاد این منطقه آزاد اقتصادی، سرعت‌بخشی به پیشرفت و رشد ناحیه، فراهم‌کردن شرایط مناسب برای جلب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی، جلب تکنیک و تکنولوژی معاصر، افزایش محصولات صادراتی مخصوصاً سنگ‌های گران‌بها و آرایشی و حل‌وفصل دیگر مسائل اجتماعی و اقتصادی است.» در آینده نزدیک از طریق گردنه افغانستان و پاکستان بنیاد شاهراه بین‌المللی ایجاد خواهد شد که پیش از همه، سطح زندگی مردم بدخشان را بهبود خواهد بخشید.
براساس گزارش اخیر «کمیته رشد سیاحی» دولت تاجیکستان، شمار گردشگران خارجی در این کشور در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸ با 2/59 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۷ به ۹۵۰هزار نفر رسید. شایان ذکر است که 80 درصد آنها از منطقه «کوهستان بدخشان» در جنوب‌شرق تاجیکستان بازدید کرده‌اند. رئیس کمیته جوانان، ورزش و گردشگری تاجیکستان سال گذشته اظهار داشت: دولت برای افزایش گردشگران خارجی به سقف یک‌میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کرده است.
سال‌جاری از سوی رهبر تاجیکستان به‌عنوان سال توسعه گردشگری و هنر مردمی نام گرفت و هدف از این نام‌گذاری دنبال‌کردن اهداف بزرگی است که به آبادی و بهبود شرایط اقتصادی مردم این کشور کمک می‌کند.

/انتهای متن/
مشاهده : (237) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.