با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
دورهمی ماهی و خزنده و پرنده در پارک ناژوان :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 970
1398/04/19

دورهمی ماهی و خزنده و پرنده در پارک ناژوان

پارک ناژوان اصفهان درواقع مجموعه‌ای از امکانات تفریحی و هیجان‌انگیز، باغ خزندگان و مجموعه‌ بی‌نظیري در باغ پروانه‌هاست که هر یک می‌توانند دلیل کافی برای سفر به این شهر محسوب شوند.
■ باغ خزندگان: در چند سال اخیر سفر به اصفهان کمی دچار تغییر شده و با روی کار آمدن امکانات تفریحی و جاذبه‌های دیدنی متفاوت و هیجان‌انگیز به‌گونه‌ای جدید سعی در جذب گردشگر دارد. یکی از متفاوت‌ترین تجربیاتی که در سفر به اصفهان می‌توانید به‌دست آورید، بازدید از باغ خزندگان است. این باغ در مجموعه‌ ناژوان قرار گرفته و از سال ۱۳۹۱ میزبان گردشگران بسیار زیادی از گوشه‌وکنار دنیا بوده است.مجموعه‌ای بی‌نظیر از خزندگان سمی و غیرسمی که هر یک متعلق به یک نقطه از دنیاست، در ویواریوم‌های متفاوت (زیستدان) نگهداری می‌شوند و بهترین نوع آنها متعلق به سلطان مار ایران است. علی غلامی ارجنکی ملقب به سلطان مار ایران مجموعه‌ای از خزندگان خود را به این باغ اهدا كرده است. ازجمله خزندگان این مجموعه می‌توان به مار پینتون آفریقایی، مار بوآی کلمبیایی، شاه‌مار مرجانی تایلند، افعی، مار کبری و مار سیاه زنگی اشاره كرد. البته به جز مار، می‌توانید انواع مختلف ایگوانا، تمساح و اژد‌های کمودو و همچنین اسکلت جانداران و خزندگان مختلف را در باغ خزندگان مشاهده كنيد كه قطعاً تجربه‌ منحصربه‌فردی خواهد بود.
■ باغ پروانه‌ها: برخلاف باغ پروانه‌های کوالالامپور که تنوع بسیار زیادی از انواع پروانه در آن به چشم می‌خورد، در باغ پروانه‌های اصفهان بیش از 2هزار و 200 مجموعه از پروانه‌های قاب‌شده را در فضایی سرسبز مشاهده خواهید کرد. در این باغ انواع درختچه‌های آپارتمانی از قبیل بنجامین، لیندا، سیکارس، فردوس و سایر گل و گیاهان به چشم می‌خورند. البته لازم به ذکر است که بازدید از این باغ تنها از ساعت 8 و 30 تا 19 و 30 امکان‌پذیر است.
■ باغ پرندگان: مشهورترین جاذبه‌ طبیعی در اصفهان، باغ پرندگان است. اغلب افرادی كه این شهر را برای سفر انتخاب می‌کنند، بازدید از آن را در برنامه‌ خود قرار می‌دهند. باغ پرندگان در مجموعه‌ ناژوان واقع شده و بیش از ۱۳۰ گونه‌ مختلف از پرندگان زنده در آن نگهداری می‌شوند. با توجه به نوع زیست پرندگان بخش‌های مختلفی با شرایط متفاوت و متناسب با شیوه‌ زندگی پرندگان در این باغ در نظر گرفته شده است. برای مثال، در برکه می‌توانید انواع اردک، فلامینگو، پلیکان و قو‌ها را ببینید و در قفس‌های شیشه‌ای طوطی‌ها، مرغ عشق و توکان به چشم می‌خورند. طاووس، قرقاول، شاهین و کرکس از دیگر پرندگانی هستند که در این مجموعه نگهداری مي‌شوند و تماشای آنها خالی از لطف نیست.
■ آکواریوم: نخستین تونل آکواریوم ایران در پارک ناژوان اصفهان تأسیس شد و با قدم‌گذاشتن در آن، گونه‌های مختلف آبزیان را در محیطی بسیار هیجان‌انگیز مشاهده خواهید کرد. این آکواریوم در واقع مجموعه‌ای از ۳۳ آکواریوم با شرایط مختلف است که هر یک برای نگهداری ماهی و آبزیان متفاوت در نظر گرفته شده است. آکواریوم‌های این مجموعه شامل قاب دیواری، استوانه‌ای و لمسی است. زیباترین جاندارانی که در آکواریوم اصفهان به چشم می‌خورند، عبارت‌اند از: اسب دریایی، خرچنگ آبی، خروس‌ماهی، عقرب‌ماهی، کپور گلگون، کوسه آب شیرین و کوسه ماهی باله سیاه.

/انتهای متن/
مشاهده : (383) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.