با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ديم‌سام خوراك گردشگران هنگ‌كنگ :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 978
1398/04/19

ديم‌سام خوراك گردشگران هنگ‌كنگ

هنگ‌کنگ منطقه‌ای در جنوب چین است که تنوع غذایی بسیار بالایی دارد. غذاهای هنگ‌کنگی بسیار خوشمزه و خوش‌طعم هستند و طرف‌داران زیادی در بین مسافران و گردشگران این منطقه دارند.
اگر به چین سفر کرده باشید، حتماً مشاهده کرده‌اید که در چایخانه‌های این کشور در کنار چای معمولاً خوراکی‌های کوچکی قرار می‌گیرد. به این سنت «یام‌چا» (Yam Cha) گفته مي‌شود و به خوراکی‌های کوچک کنار چای نیز «دیم‌سام» (Dim Sum) مي‌گويند. از این‌رو خوردن دیم‌سام در هنگ‌کنگ در واقع یک سنت است که حتماً باید آن را امتحان کنید. با توجه به اینکه این غذا کاملاً با ذائقه ایرانی‌ها سازگار است، یکی از معروف‌ترین و پرطرف‌دارترین غذاهای چینی یا غذاهای محلی هنگ‌کنگ در بین گردشگران ایرانی محسوب می‌‌شود. دیم‌سام‌ها موادی هستند که درون یک خمیر پیچیده شده و به‌صورت سنتی بر روی بخارپزهای چوبی پخته می‌شوند. مایع درون این خمیر‌ها را از مواد مختلفی چون میگو یا گوشت پر می‌کنند. از این‌رو دیم‌سام‌های متنوعی در هنگ‌کنگ وجود دارد.
اگر قصد دارید تا این غذای خوشمزه از نمونه غذاهای هنگ‌کنگ را در سفر خود به اين كشور امتحان کنید، ما به شما چای‌خانه سنتی «لین‌هیونگ» (Lin Heung) را پیشنهاد می‌کنیم. رستوران لین‌هیونگ یک رستوران قدیمی ‌است که در شئونگ وان، خیابان ولینگتون شماره 162 قرار دارد. لین‌هیونگ به معنای نیلوفر آبی خوشبو است و قدمت آن به 1889 برمی‌گردد.

/انتهای متن/
مشاهده : (269) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.