با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
جاذبه‌های گردشگری فارس فقط حافظیه و سعدیه نیست :: روزنامه توریسم :: تنها روزنامه گردشگری دنیا
NID : 994
1398/04/22

جاذبه‌های گردشگری فارس فقط حافظیه و سعدیه نیست

نایب‌رئیس سازمان ملی کارآفرینی با بیان اینکه خواهرخواندگی شیراز با دیگر شهر‌های دنیا بی‌فایده و بی‌تأثیر است، گفت: اگرچه ساخت برند شهری یکی از اهداف مهم ایجاد خواهرخواندگی‌هاست اما این اتفاق هیچ تأثیری در رونق گردشگری و اقتصاد کشور ندارد.
یلدا راهدار در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه تعطیلی آخر هفته باعث استقبال مردم از نقاط جذاب و گردشگری داخل استان فارس می‌شود، افزود: نباید فراموش کرد که گردشگری داخلی نقش بسزایی در اقتصاد فارس دارد.
نایب‌رئیس سازمان ملی کارآفرینی با بیان اینکه گردشگری تنها راه ایجاد اشتغال در اين استان است، گفت: با توجه به اینکه موضوع جذب گردشگر تنها به گردشگران خارجی خلاصه نمی‌شود، بنابراین توجه به گردشگران داخلی در توسعه و رونق اقتصادی ضروری است.
راهدار با بیان اینکه جذابیت‌های گردشگری استان فارس بر کسی پوشیده نیست، بيان كرد: رونق گردشگری اين استان نیازمند زیرساخت‌های مناسب است که توجه به این مهم می‌تواند رونق مناسبی را در گردشگری آن ایجاد کند. جذابیت گردشگری فارس به‌اندازه هر استان کشور است.
راهدار با اشاره به اینکه بی‌شک اتفاقات اخیر کشور و تصمیمات گرفته‌شده در سیاست‌های داخلی و خارجی بر روی گردشگری استان فارس تأثیرگذار بوده، گفت: در ماه‌های اخیر شاهد کاهش تعداد گردشگران اين استان بوده‌ايم.
راهدار با انتقاد از نبود بودجه در بخش تبلیغات جهانی گردشگری گفت: با توجه به اینکه شبکه‌های جهانی هزینه‌های زیادی را صرف حضور در مراسم مختلف و نمایشگاه‌های دنیا می‌کنند اما عدم‌حضور نماینده‌ای از شیراز و استان فارس لطمات زیادی را به گردشگری ما وارد کرده است.
وی با بیان اینکه نماینده‌های استان در مجلس به هیچ‌وجه به موضوع گردشگری توجه نداشته‌اند، افزود: در 4 سال گذشته هیچ‌کدام از نماینده‌ها هیچ‌گونه مطالبه، درخواست، برنامه و... در موضوع گردشگری نداشته‌اند.
راهدار با اشاره به اینکه برگشت هزینه‌های حاصل از اماکن گردشگری از خزانه به استان باعث آبادانی فارس می‌شود، افزود: با توجه به اینکه درآمدهای گردشگری استان به حساب خزانه واریز می‌شود اما نمایندگان استان در مجلس برای برگشت این درآمدها به فارس هیچ تلاشی انجام نداده‌اند.
وی با اشاره به اینکه نماینده‌های فارس در مجلس برای اخذ رأی ذهن و تلاش خود را بر روی مسائلی مانند آسفالت محله‌ها و حوزه‌های انتخابیه معطوف کرده‌اند، افزود: این مهم سبب شده که آنها تصمیمات مناسبی در جهت توسعه استان اتخاذ نکنند.
راهدار با بیان اینکه گذاشتن تمام جاذبه‌های گردشگری استان در سبد اماکنی مانند حافظیه و سعدیه امری اشتباه است، ادامه داد: جذابیت روزانه گردشگری در شیراز باعث رونق گردشگری شیراز در تمام فصول و ماه‌های سال می‌شود.

/انتهای متن/
مشاهده : (131) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور | مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات : رامین حق جو سروستانی
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour || ICT webmaster: Ramin Haghjou Sarvestani,M.Sc.
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.