با ما از آخرین جاذبه های توریستی ایران و جهان آگاه شوید
روزنامه توریسم
کل صفحات توریسم

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام

میثاق‌نامه روزنامه‌نگاران روزنامه «توریسم»

ن والقلم و ما یسطرون

اعضای تحریریه روزنامه «توریسم»، اعم از خبرنگاران، نویسندگان، عکاسان، دبیران و سردبیران، مجموعه اصول و معیارهای اخلاقی حرفه‌ای را با توجه به استانداردهای این حرفه، به عنوان اصول اخلاقی خویش تلقی می‌کنند و رعایت آن را به عنوان مبانی مشترک حرفه‌ای وظیفه خود می‌دانند.

این مرامنامه مقررات اداری یا مسائل انضباطی روزنامه «توریسم» نیست، بلکه تنها اصول اخلاقی را تبیین می‌کند که روزنامه‌نگاران «توریسم» با رعایت آن، استقلال، اعتبار و درستکاری رسانه و مسئولیت‌ها و تحقق وظایف خود را تضمین می‌کنند. علاوه بر این، قانون مطبوعات و سایر قوانین مرتبط با فعالیت‌های رسانه‌ای نصب‌العین روزنامه «توریسم» است.

آنچه در زیر می‌آید میثاق‌نامه اعضای تحریریه روزنامه «توریسم» است:

  • روزنامه‌نگاران «توریسم» به واقعیت‌های عینی توجه می‌کنند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارند.

  • روزنامه‌نگاران «توریسم» از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط ‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه‌ای خویش تبعیت می‌کنند.

  • روزنامه‌نگاران «توریسم» با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می‌کنند.

  • روزنامه‌نگاران «توریسم » به اصول دینی و معتقدات مذهب، آداب و سنن قومی و ملی احترام می‌گذارند.

  • روزنامه‌نگاران «توریسم» برای پاسداشت ارزش‌های الهی و انسانی از جمله عدالت طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل هستند.

  • کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتارجمعی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم روزنامه‌نگاران «توریسم» است.

  • احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افترا نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه‌نگاران «توریسم» محسوب می‌شود.

  • روزنامه‌نگاران «توریسم» موظفند ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کنند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به دست می‌آورند به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود خودداری کنند.